Dziś jest: poniedziałek, 22-04-2024

Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć BIP
Siedziba spółki

Wydarzenia i aktualności

Zobacz wszystkie

Szanowni Państwo,

       Niniejszym informujemy, że w dniu 18.04.2024r. w Urzędzie Miejskim w Nysie w obecności  Burmistrzów Głuchołaz i Nysy oraz przedstawicieli: Wojewody Opolskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, pomiędzy spółkami „Wodociągi”
w Głuchołazach i AKWA w Nysie
zostało zawarte porozumienie, w wyniku którego Spółki zobowiązały się w okresie 3 miesięcy, do uzgodnienia nowej kalkulacji cen za oczyszczanie ścieków, która będzie
w przyszłości podstawą wzajemnych rozliczeń i współpracy między spółkami.

Obecne ceny za ścieki dla mieszkańców gminy Głuchołazy
nie ulegają zmianie.

Równocześnie informujemy, że w zakresie dostawy wody
i odbioru ścieków od mieszkańców gminy Głuchołazy
nic się nie zmienia, nie było i nie ma żadnego zagrożenia przerwania świadczonych usług.

 

 

Szanowni Państwo,

         W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej i mediach informacjami o zaprzestaniu przyjmowania ścieków z Głuchołaz do oczyszczalni ścieków w Nysie informujemy, że Spółka „Wodociągi” nie zaprzestanie dostarczać wody mieszkańcom Gminy Głuchołazy, szpitalom, szkołom i wszystkim innym odbiorcom, a ścieki będą odprowadzane jak dotychczas.

         Zaistniały między Spółką „AKWA” Sp. z o.o. w Nysie a Spółką „Wodociągi” Sp. z o. o. w Głuchołazach spór o ustalenie nowych stawek za odprowadzanie ścieków wynika jedynie z tego, że Spółka „Wodociągi” stara się dokonać pełnej, rzeczowej weryfikacji kosztów alokowanych w cenie ścieków odprowadzanych hurtowo do oczyszczalni ścieków w Nysie.

 Spółka „AKWA” w Nysie z tytułu świadczonych usług, co miesiąc wystawia faktury VAT, które są przez Spółkę „Wodociągi” na bieżąco w pełnej wysokości regulowane.

        Spółka „Wodociągi” nie posiada żadnych zaległości finansowych wobec Spółki „AKWA”, tym bardziej nie potrafimy odnieść się do rzekomych strat jakie ponosi Spółka „AKWA”. Jeśli Spółka „AKWA” posiada roszczenia wobec spółki „Wodociągi” nic nie stoi na przeszkodzie, aby dochodzić ich przed sądem powszechnym.   

Mając na względzie powyższe, z pełną powagą informujemy, że planowane działania Spółki „AKWA” bez wątpienia naruszają nasze prawa i noszą znamiona szantażu.

 Kierowanie wobec naszej Spółki gróźb zaprzestania przyjmowania ścieków w toku trwających negocjacji stanowi przejaw próby wpłynięcia przez monopolistę (Spółka „AKWA”) na stanowisko negocjacyjne Spółki „Wodociągi”.

Grożenie zaprzestania odbioru ścieków uważamy za irracjonalne, ponieważ zakorkowanie kolektora spowoduje odpływ ścieków rzeką Biała Głuchołaska w kierunku Nysy.

 

O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane odpowiednie służby:

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu,

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nysie,

- Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, 

                                                                                                                                                Zarząd Spółki "Wodociągi" Sp. z o.o. w Głuchołazach

Telefon alarmowy
77 439 19 32
Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera

Diamenty Forbesa

"Wodociągi" Spółka z o.o. w Głuchołazach